خدایا،لطفا ادامه بده!

«در این کارگاه آهنگری،فولاد خام برایم می آورند که باید از آن شمشیر بسازم.می دانی چطور این کار را می کنم؟اول،فولاد را به اندازه ی جهنم حرارت می دهم تا سرخ شود؛بعد با بی رحمی،سنگین ترین پتک را برمی دارم و پشت سر هم به آن ضربه می زنم تا اینکه فولاد، شکلی را که می خواهم بگیرد.بعد،آن را در ظرف آب سرد فرو می کنم،به طوری که تمام این کارگاه را بخار فرا می گیرد.فولاد به خاطر این تغییر ناگهانی دما،ناله می کند و رنج می برد.یک بار کافی نیست،باید این کار را آن قدر تکرار کنم تا به شمشیر مورد نظرم دست یابم.»آهنگر لحظه ای سکوت کرد...و سپس ادامه داد:«گاهی فولاد نمی تواند تاب این همه رنج و فشار را بیاورد.حرارت،ضربات پتک و آب سرد باعث ترک خوردنش می شود.آنگاه می فهمم که از این فولاد هرگز شمشیر مناسبی در نخواهد آمد، لذا آن را کنار می گذارم.» آهنگر باز کمی مکث کرد و بعد ادامه داد:«می دانم که خدا دارد مرا در آتش رنج فرو می برد.ضربات پتکی را که بر زندگی من وارد کرده،پذیرفته ام و گاهی به شدت احساس سرما می کنم.انگار فولادی باشم که از آب دیده شدن رنج می برم.اما تنها چیزی که می خواهم این است:خدای من،ای جان جانان،از کارت دست نکش تا شکلی را که تو می خواهی به خود بگیرم...به هر روشی که می پسندی ادامه بده.هر مدت که لازم است ادامه بده.اما هرگز مرا به میان فولاد های بی فایده پرتاب نکن!»

/ 4 نظر / 14 بازدید
علی فلسفی

سلام،ممنون که به وبلاگم سرزدی ونظردادی.بااجازت وبلاگت روبه نام عاشقان آسمانی دروبلاگم لینک کردم.

علی فلسفی

سلام دوست خوبم.خیلی زیبا بود. غروب که می شود در صحرا، تنها به انتظار می نشینی و خیره به خورشید خبر می خواهی از چه ... ؛ نمی دانی !! فقط این را می خواهی که قلبت به تپش بیفتد برای یک اتفاق شیرین..! آری ، خودش است ؛ قاصدک در صحرا وقت غروب همان اتفاق شیرین است خبر قاصدک غروب حتما دلنشین و شیرین است....!!

قاصدک

سلام وبتون خیلی پر محتواست وآهنگتون هم خیلی قشنگه [تایید]شما رو با افتخار لینک کردم خوشحال میشم منم لینک کنید[خجالت][گل][مغرور][گل][گل][لبخند][خداحافظ][خجالت]

maneli

صحبتی شد که خدا باب نجاتی بفرست تلخی ذائقه را شاخه نباتی بفرست می‏رسد با علم سبز، امامت بر دوش از چه خاموش نشستی صلواتی بفرست . . .